سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده

چمن مصنوعی

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

خرید چمن مصنوعی | تخفیف فوق العاده فروش انواع چمن مصنوعی

در بالا انواع چمن مصنوعی را می توانید مشاهده کنید. برای خرید چمن مصنوعی محصولات متنوعی را برای شما قرار داده ایم.

چمن مصنوعی چیست ؟

چمن مصنوعی نوعی پوشش برای کف می باشد که امروزه مصرف آن در حال افزایش است. این متریال ابتدا برای جایگزین کردن با چمن طبیعی مورد کاربرد قرار میگرفت اما رفته رفته برای فضا سازی ها و محیط های بسته نیز مورد مصرف قرار گرفت و نظر کاربران و طراحان را به خود جلب کرد .

 این محصول هزینه نگه داری کمتری نسبت  به چمن طبیعی دارد وبیشتر در مناطقی به کار میرود که امکان رشد چمن به صورت طبیعی وجود ندارد. این چمن مزایای زیادی نسبت به چمن های طبیعی دارد. بزرگترین مشکلی که چمن های مصنوعی به نوعی حل کرده اند مشکل رشد نکردن گیاه چمن در زمین های غیر حاصلخیز است. در کشورهای سرد سیردنیا وکشورهایی که به خط استوا نزدیکتر هستند و گرمای زیادی آنجا وجود دارد باعث عدم رشد چمن میشود ودراین مناطق استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است وقتی نام چمن مصنوعی می آید همگان یاد استادیوم های فوتبال می افتند.درصورتی که چمن مصنوعی در جاهای زیادی کاربرد دارد که در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد .

طرز تهیه چمن مصنوعی :

ساخت متریال برای کف محیط همیشه دشوارتر از تولید بقیه متریال های دکوراسیون داخلی بوده و هست ، دلیل آن هم وجود مقاومت بالا در این نوع از پوشش ها می باشد . به دلیل اینکه پوشش های کف دائماً در حال تحمل فشار می باشند ، در ساخت آنها نیز باید این مورد را لحاظ کرده و مقاومت آن را بالا برد . چمن مصنوعی از یک صفحه اصلی که از جنس پلی آمید یا پی وی سی است تشکیل شده که گره های نخ چمن در تار و پود آن قرار میگیرد . نخ چمن مصنوعی نیز از جنس های مختلفی تشکیل میشود که هر کدام کاربرد خاصی دارند ، برخی از آنها براق و برخی تار هستند . بعضی از نخها برای حجم دادن به چمن و برخی برای طبیعی تر جلوه دادن آن به کار میروند . در سال های اخیر بعضی تولیدکنندگان برای طبیعی تر جلوه دادن چمن های مصنوعی از نخ های رنگی برای القای حس طبیعی تر بودن استفاده می نمایند.

چمن مصنوعی

کیفیت هر چمن مصنوعی به مواد اولیه ایی است که در ساخت آن استفاده شده است مربوط میشود. چمن مصنوعی از بخش های گوناگونی تشکیل شده است :

جنس چمن مصنوعی

1-الیاف چمن مصنوعی:

 در نگاه اول نام برند چمن مصنوعی مهم نیست. مهم روش تولید و تکنولوژی است که در چمن به کار میرود.

در اینجا  میخواهیم به موضوع ویژگیهای فنی چمن مصنوعی از نظر ساختار بافت و الیاف تشکیل دهنده آن بپردازیم و با انواع بافت و ساختارهایی که الیاف چمن های مصنوعی را شکل میدهند صحبت کنیم. چمن های مصنوعی با رنگهای مختلف ،الیاف ورشته هایی با ارتفاع های متفاوت تولید میشود. تنوع چمن های مصنوعی بسیار زیاد است. هر کدام از چمن های مصنوعی، برای هدفی متفاوت ساخته میشود. درادامه این مطلب با شما درباره انواع الیاف ها صحبت خواهیم کرد:

الف-چمن مصنوعی با الیاف بیضوی شکل:

 این نوع از چمن مصنوعی، کاربردهای فراگیری دارد و در خیلی از مکانها، قابل نصب و استفاده است.

چمن های مصنوعی که الیاف بیضوی شکل دارند خیلی نرم هستند و در عین حال از دوام و استحکام مناسبی برخوردارند این چمن ها بیشتر در مکان هایی که بازی کودکان قرار دارد نصب میشود.

ب-چمن مصنوعی با الیاف الماس:

این نوع چمن مصنوعی به علت شکل ظاهری که دارد به الماس آن را تشبیه میکنند. البته الماس هایی بدون زرق و برق و درخشندگی.این نوع چمن به علت شکل ظاهری زیبایی که دارند در مناطق مسکونی وتجاری مورداستفاده قرار میگیرند ودارای مقاومت و استحکام زیادی میباشد.

ج-چمن مصنوعی با الیاف سه بعدی های پرقدرت: 

این الیاف های سه بعدی به شکل دبیلیو، جز الیاف های هستند که میتوانند فشار زیادی را تحمل کنند.این الیاف ها قیمت مناسب وظاهری زیبا وطبیعی دارند.این الیاف به دلیل سنگین بودن وزنی که دارد مناسب استادوم های ورزشی نیست و بیشتر مناسب مناطق مسکونی و باغ ها میباشد.واین الیاف دربرابر سرما و گرما مقاومت زیادی دارد.

 چنین ساختار و بافتی، باعث میشود تا چمن مصنوعی بتواند فشار زیادی را تحمل کند و مقاومت بالاتری داشته باشد و بعد از تحمل فشار زیاد، دوباره به حالت اولیه خود برگردد. چنین الیافی، از پشتیبانی باالی بافت و تارها بهره میگیرد بنابراین دوام بهتری داشته و خاصیت ارتجاعی دارد؛ یعنی قدرت زیاد برای فرو رفتن و سپس، برگشتن به حالت اولیه. اگر اجسام سنگین بر روی چنین چمنی قرار گیرد علی رغم فشار وزن بر واحد سطح، در قیاس با سایر انواع چمن مصنوعی، میتواند سریعتر و راحت تر به حالت اولیه خود برگردد.

2-پشتی چمن مصنوعی:

 پشتی چمن مصنوعی را بیشتر از لاستیک ویا پلی یورتان تولید میکنند .در تولید پشتی چمن مصنوعی باید نکاتی را رعایت کرد:

الف-قابلیت بازیافت پشتی چمن مصنوعی

 ب-حفظ رنگ و ماندگاری درباربر اشعه خورشید وماورای بنفش  ج-مقاومت بالا در برابر سایش

3-تولید نخ چمن مصنوعی:

 نخ چمن مصنوعی بسته به کاربردی که چمن دارد ازنوع ها و اشکال مختلف تولید میشوند. برای این که چمن مصنوعی همه جا قابل استفاده باشد، باید آن را از موادی ساخت که مقاومت طولانی مدت داشته باشند. برای این منظور باید موادی خاص به این کفپوش سبز رنگ اضافه شود.

 موادی مثل پلی پروپیلن و پلی اتیلن که هم بی اثر هستند و به راحتی در ترکیب با سایر مواد واکنش نمیدهند و هم خواسته های تولیدکننده را برآورده میکنند.نخ هایی که در چمن مصنوعی استفاده میشود بسته به محیطی که چمن مصنوعی در آن جا استفاده میشود به کار میرود.به عنوان مثال نخ چمن هایی که در پارک کودکان استفاده میشود با نخ چمن هایی که در محیط های تجاری استفاده میشود متفاوت است.

 4-گره زنی:

در مرحله گره زنی، نخ هایی که از پیش آمده شده در دستگاه تولید قرار میگیرند که باعث وارد شدن به سوزن های بافت میشوند وظیفه این سوزن ها این است که نخ های چمن را با فاصله های مشخص شده بر روی  لایه ی زیرین چمن مصنوعی دوخته و لایه ی زیرین را با این نخ ها متراکم می کند.

 5- زیرسازی:

لایه ی زیرین چمن مصنوعی لایه ایی است که به آن استقامت میبخشد وآن را آماده برای قرار گرفتن در هر سطحی میکند.زمانی که نخ ها بر روی لایه ی زیرین دوخته شد لایه تیره رنگ پشت چمن مصنوعی به لایه زیرین میچسبد و باعث مستحکم تر شدن چمن شود .لایه ی تیره رنگ لایه ایی است که با تکنولوژی های روز دنیا ساخته میشود و ویژگی های متفاوتی دارد که بستگی به نوع و کاربردی چمن دارد.

نحوه ی نصب چمن مصنوعی:

اولین مرحله در مورد نصب چمن این است که بدانیم چمن را بر روی چه سطحی میخواهیم استفاده کنیم. به طور کلی دو نوع سطح وجود دارد.سطح سخت و یا سطح نرم.

سطح سخت شامل بتون، آسفالت، کاشی، موزائیک، سرامیک و یا هر سطح سخت و محکم دیگر هستند که به راحتی میتوان چمن مصنوعی را بر روی آنها نصب کرد. در این نوع سطوح تنها باید سطح کار را تمیز و برای نصب آماده کنند.

در سطوح نرم، کار نصب کمی سخت میشود.سطح نرم مانند: باغچه ها و خاکهای نرم، ابتدا باید زمین عاری از علوفه و سایر گیاهان شود. سپس از شن و ماسه های مخصوص باید استفاده کرد. پس از ریختن شن و ماسه های مخصوص در زمین، محل نصب باید کوبیده شود. وسپس چمن را بر روی سطح نصب میکنیم.

چمن مصنوعی

کاربردهای چمن مصنوعی :

1-دراطراف استخرها 

2-دربین سنگ های حیاط

 3-در مهدکودک ها و زمین بازی بچه ها

 4-در تراس خانه

 5-در زمین های ورزشی

 6-در بالکن ها و پشت بام ها  و .....

کاربرد چمن مصنوعی در بالکن:

بالکن یکی از حساسترین جاهایی است میشود از چمن مصنوعی استفاده کرد. بالکن فضاییست که اعضای خانواده بیشتر از هر جای دیگری از چمن مصنوعی آن استفاده میکنند. پس بهتر است محصولی انتخابی شما دارای قابلیت نظافت آسان باشد و در عین حال الیاف آن لطافت  لازم را داشته باشد.

 کاربرد چمن مصنوعی باغ تالار:

چمن مصنوعی در باغ تالارها یکی از مهم ترین کاربردهای  این محصول میباشد، که این روزها رشد چشمگیری داشته. هزینه های پایین ایجاد و نگهداری و عدم نیاز به مراقبتهای دائمی از عواملی است که مورد توجه مدیران باغها و باغ تالارها قرار گرفته است . 

حرف آخر خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ابتدا در آمریکا برای زمینهای ورزشی استفاده میشد که مورد استقبال زیاد قرار نگرفت.اما با تغییراتی که سازندگان آن به چمن ها دادند کفه ترازو به نفعشان برگشت و باعث شد که امروزه در باشگاه های ورزشی بسیار بزرگ و منازل و جاهای دیگر به کار ببرند .چمن مصنوعی به سرعت در حال رشد است .شاید سالها قبل تنها در یک ورزشگاه بزرگ میتوانستید آن را ببینید اما با پیشرفتهای چشمگیری که این صنعت داشته امروزه در هر مکانی میتوان چمن های مصنوعی را دید.

تنوع ضخامت

کاربرد چمن مصنوعی بسیار متنوع میباشد ، به همین دلیل در ضخامت ها و اشکال مختلف تولید میشوند . برخی از چمن ها با ضخامت کمتر جهت مصارف تفریحی و برخی از چمن مصنوعی ها ضخیم تر و جهت استفاده های ورزشی تولید میشوند . در حال حاضر چمن مصنوعی از 8 میلیمتر تا 50 میلیمتر در بازار موجود میباشد .

چمن مصنوعی

در بعضی از محیط ها برای صرفه جویی در هزینه میتوان از موکت به جای چمن مصنوعی استفاده کرد.

شما میتوانید تمامی این محصولات را از فروشگاه اینترنتی مای دکوری تهیه نمایید .

 

خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ابتدا در ورزشگاه ها و زمین های فوتبال در سراسر جهان استفاده شد و سپس در زمینه دکوراتیو با تولید چمن مصنوعی تزیینی و استفاده از آن در منازل و محوطه سازی وارد دوره جدیدی شد و طرفداران زیادی را به خود جلب کرد.

چمن مصنوعی اکنون جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

ما در این مقاله می خواهیم به خرید چمن مصنوعی بپردازیم.

 

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامگذاری کرده ‌اند.

به دلیل مزایایی که چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی دارد از جمله: حذف هزینه کاشت، نگهداری و رسیدگی کمتر، لازم نبودن آبیاری، نبود آفت، نیاز نبودن به برش چمن، سبز بودن همیشگی، نصب آسان، دوام بالای چمن مصنوعی و گل آلود نشدن بعد از بارش باران و تنوع بالای آن، امروزه جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

برای ساخت چمن مصنوعی از پلیمرهایی مانند پلی اتیلن در گریدهای مختلف و پلی پروپیلن و یا آمیزه ‌ایی از آن ها ‏استفاده می‌شود.

از چمن مصنوعی در اطراف استخرها، تراس، حیاط منازل، زمین بازی بچه ها، زمین فوتبال و تنیس و فوتسال، فضاهای شهری، پارک ها، برج های مسکونی و تجاری، فضای کارخانه ها، میادین دومیدانی، بالکن و پشت بام و ... استفاده می شود.

خرید چمن مصنوعی:

استفاده از چمن مصنوعی در محیط هایی مانند بالکن ها، تراس ها، روف گاردن و ... زیبایی، جذابیت و طراوت را به همراه دارد.

چمن مصنوعی ها دارای برندهای مختلف، اندازه های الیاف متفاوت و رنگ های مختلفی هستند. شما با توجه به جایی که می خواهید چمن مصنوعی را برای آن خریداری کرده، می توانید چمن مصنوعی مناسب خود را انتخاب کنید.

قیمت چمن مصنوعی به صورت متری تعیین می شود.

یکی از آسان ترین راه های خرید چمن مصنوعی های باکیفیت، خرید آن از فروشگاه اینترنتی مای دکوری است.

چمن مصنوعی های عرضه شده توسط فروشگاه مای دکوری دارای تنوع های بالا، رنگ بندی های متنوع، کیفیت های مختلف، قیمت های مختلف، برندهای مختلف و طول الیاف مختلفی هستند.

ارسال چمن مصنوعی توسط فروشگاه مای دکوری بسیار سریع انجام می شود، این ارسال در تهران 1 الی 2 روز کاری و در شهرهای دیگر 2 الی 4 روز کاری طول می کشد.

فروش چمن مصنوعی:

فروشگاه اینترنتی مای دکوری کار فروش چمن مصنوعی را هم انجام می دهد.

فروشگاه مای دکوری دارای سابقه فعالیت زیادی در زمینه فروش انواع محصولات دکوراسیون داخلی و به خصوص فروش چمن مصنوعی است.

اجناس عرضه شده توسط فروشگاه اینترنتی مای دکوری به طور مستقیم از تولید کننده خریداری شده و به دست مصرف کننده می رسد، بنابراین این فروشگاه، محصولات با کیفیت را بدون واسطه، با قیمت بسیار مناسب و با سرعت ارسال بالا به دست مصرف کننده می رساند.

فروشگاه اینترنتی مای دکوری عرضه کننده انواع پوشش کف، کاغذ دیواری، دیوار پوش، موکت، سقف کاذب، پاراوان و پوستر است.

 

نکات مهم هنگام خرید چمن مصنوعی:

در همه جای دنیا به دلیل مزایای زیادی که چمن مصنوعی دارد، افرادی اقدام به خرید این محصول می کنند.

برخی از نکات مهمی که هنگام خرید چمن مصنوعی باید بدانید شامل موارد زیر است:

 • رنگ چمن مصنوعی: باید به رنگ چمن مصنوعی دقت کنید، هر چمنی با هر رنگی ممکن است برای فضا شما مناسب نباشد.
 • ·       ارتفاع الیاف: بیشتر خریداران چمن‌های مصنوعی ارتفاع بلند را ترجیح می ‌دهند و برعکس افرادی که شستشوی چمن مصنوعی برای آن ‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، چمن های کوتاه تر را می پسندند. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی با قیمت آن ارتباط مستقیم دارد.
 • ·       تراکم چمن مصنوعی: هر چه تراکم چمن بیشتر باشد، طول عمر آن افزایش پیدا می‌کند و آشغال‌گیری چمن کاهش پیدا خواهد کرد. چمن های متراکم در مباحث نظافتی و شست وشو نیز گزینه های مطلوبتری محسوب می‌شوند.

قیمت چمن مصنوعی چگونه محاسبه می شود؟

اولین مرحله برای سفارش و خرید چمن مصنوعی اطلاع یافتن از مقدار چمن مصنوعی مورد نیاز برای فضایی است که قرار است، چمن در آنجا نصب شود.

اندازه گیری دقیق مساحت آن مکان بسیار مهم می باشد زیرا برای سفارش و خرید چمن مصنوعی باید اندازه دقیق فضای خود را بدانید و متراژ چمن را بر مبنای متر مربع سفارش دهید.

چمن مصنوعی معمولا به صورت تخت نصب می شود. فضاهایی که قرار است کل مساحت زمین به صورت یکدست چمن شود را نصب تخت می گویند.

این مدل نصب می تواند ساده باشد مثلا برای فضای مستطیل یا مربع شکل که طول و عرض محیط در هم ضرب شده و مساحت به دست می آید و همچنین ممکن است دارای اشکال پیچیده تری باشد که باید همه اندازه ها، دقیق متر شده و کل مساحت کار به چند شکل ساده تر تبدیل شود ومساحت هر قسمت به صورت جداگانه حساب و مجموع مساحت ها به دست بیاید.

فضاهایی که اصطلاحا دارای پرتی می باشند به چمن بیشتری نیار دارند و قسمتی که پرتی کار هست نیز حساب شده و چمن بیشتری باید سفارش داده شود.

 

انواع چمن مصنوعی:

چمن مصنوعی های عرضه شده در بازار و سایت مای دکوری به برند های خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند.

برندهای ایرانی چمن مصنوعی شامل موارد زیر هستند:

 • پاپیروس 25: چمن مصنوعی پاپیروس 25، چمنی بسیار نرم و لطیف، خوش رنگ و با عمر بالا است. این چمن برای استفاده در بالکن ها، مهد کودک ها، باغ ویلاها، رستوران ها، تالارها و روف گاردن ها مناسب است. چمن مصنوعی پاپیروس 25 دارای الیاف 25 میلیمتری می باشد. الیاف چمن مصنوعی پاپیروس 25 از ترکیب دو رنگ سبز تیره و سبز زیتونی تشکیل شده که ظاهری بهاری و خوش رنگ به آن بخشیده است.
 • مانا 25: چمن مصنوعی مانا 25 دارای الیاف نرم، ظاهری بسیار طبیعی، رنگ گرم و سبز، کیفیت و طول عمر بالا است. چمن مانا 25، متراکم، مقاوم و نیازمند نگهداری بسیار کمی است. چمن مصنوعی مانا 25 دارای الیاف 25 میلیمتری می باشد. رنگ این چمن بسیار نزدیک به چمن طبیعی است و همین امر سبب شده است که این محصول به گزینه نهایی بسیاری از خریداران تبدیل شود.
 • ·        مانا 35: چمن مصنوعی مانا 35 دارای الیاف 35 میلیمتری است. یکی از چمن مصنوعی های با قطر بالا که برای محیط های ورزشی و تفریحی بسیار مناسب است، چمن مصنوعی 35 میلی مانا می باشد که دارای بافت به صورت پائیزه است. نوع برش نخ های این محصول به صورت تخت و دو بافت است.چمن مصنوعی مانا 35 دارای تراکم بالا، مقاومت بالای الیاف و مناسب برای فضاهای پرتردد است.
 • ·        اپل 25: چمن مصنوعی اپل 25 دارای الیاف 25 میلیمتری است. چمن اپل 25 کیفیت بالایی دارد و نوع دوخت آن تک بافت است. رنگ چمن مصنوعی اپل 25، سبز روشن + سبز تیره است. نوع برش الیاف چمن اپل، s شکل است.
 • صدف 25: چمن مصنوعی صدف 25 دارای الیاف و بکینگ محکم و درجه یک است و این مدل چمن مقاومت بالایی دارد. این چمن داری ارتفاع 25 میلی متری می باشد. از نظر ظاهری دارای رنگ سبز روشن + سبز چمنی است و نخ های سوزنی دارد. چمن مصنوعی صدف تک بافت بوده و ظاهری طبیعی دارد. این چمن توسط سوراخ هایی در بکینگ آب را عبور داده و قابل شستشو نیز هست. این مدل چمن به دلیل مقاومت خوب برای محیط های پرتردد مناسب است. همچنین به دلیل ارتفاع 25 میلی متری که دارد برای کارهای بین سنگی نیز مناسب می باشد. این چمن برای استفاده زیر حیوانات خانگی مانند سگ و گربه نیز مناسب می باشد. همچنین برای تراس، حیاط، محوطه سازی، برای مغازه و ویلا و باغچه، این مدل چمن کاربرد دارد.

برندهای خارجی چمن مصنوعی شامل موارد زیر هستند:

 • ·        استون فیلد 36: چمن مصنوعی استون فیلد 36 ساخت کشور هلند و دارای الیاف 36 میلیمتری است. چمن مصنوعی استون فیلد 36 کیفیت بسیار بالایی دارد و نوع دوخت آن دو بافت است. رنگ چمن مصنوعی استون فیلد 36، سبز چمنی است. نوع برش الیاف چمن استون فیلد، بیضی شکل است.
 • ·        لوش 40: چمن مصنوعی لوش 40 ساخت کشور چین و دارای الیاف 40 میلیمتری است. چمن مصنوعی لوش 40 میلیمتری با توجه به پرز بلند و رنگ خیلی طبیعی خود اگر به صورت حرفه ایی نصب شود جلوه واقعی چمن را برای شما به نمایش می گذارد. از این نوع چمن مصنوعی می توان در فضاسازی های منازل و محیط های نمایشگاهی به خوبی بهره برد. یکی دیگر از مصارف این نوع چمن ها طراحی روف گاردن می باشد که محیط را کاملا طبیعی و جذاب جلوه می کند. برش الیاف چمن مصنوعی لوش 40 به صورت c شکل است. رنگ چمن لوش، سبز روشن+ سبز چمنی+ زرد+ قهوه ای است.
 • ·       یونیک 30: چمن مصنوعی یونیک 30 محصول کشور چین بوده و دارای الیاف 30 میلیمتری می باشد. این محصول بیشتر برای روف گاردن ها و فضاهای بازی کودکان مناسب است. برش های این چمن به صورت c شکل است. چمن مصنوعی یونیک جزء چمن های پرتراکم می باشد. نوع دوخت آن به صورت تکبافت بهاره بوده و از ترکیب رنگ های سبز سیر+ سبز روشن + سبز کمرنگ ساخته شده است. چمن مصنوعی یونیک قابلیت شستشوی بالایی دارد و در برابر تابش نور خورشید بسیار بادوام است.
 • ·        چارمر 25: چمن مصنوعی چارمر 25 محصول کشور چین بوده و دارای الیاف 25 میلیمتری است. چمن مصنوعی چارمر 25 کیفیت بالایی دارد و نوع دوخت آن دو بافت است. رنگ چمن مصنوعی چارمر 25، سبز زمردی است. نوع برش الیاف چمن چارمر، تخت است.
 • مای دکوری
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()