سبد خرید 0

نقش موکت در دکوراسیون خانه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 29 بهمن 1399 در ساعت 22 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

موکت یکی از انواع کفپوشی است که راحتی زیادی را برایتان بوجود می آورد و شخصیت خاصی به خانه می دهد. موکت کفپوشی است که از زمانهای بسیار دور برای عایق شدن فضاهای سرد استفاده می شده تا سطحی گرم را در زیر پا ایجاد کند که امروزه کمی تغییر کرده است.  وقتی به فضایی وارد می شویم که کف آن نرم؛ گرم و صمیمی است، ناخودآگاه دوست داریم بیشتر در آن فضا بمانیم و از آنجا لذت ببریم. مای دکوری مفتخر است در کنار شما به موضوع نقش موکت در دکوراسیون خانه و تاثیری که در زیبایی آن ایجاد میکند، بپردازد. بنابراین از شما خواستاریم تا انتهای مطلب با مای دکوری همراه باشید.

تاثیر موکت در دکوراسیون خانه

موکت اغلب برای اتاق خواب، محل مطالعه، زیر پله، راهرو و فضای نشیمن استفاده می شود. موکت از جنس الیاف جاذب بوده و سرو صدا را کاهش می دهد. باعث می شود اتاق در زمستان گرمتر و در تابستان خنکتر شودکه این تاثیر موکت است.

رنگ

رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و حال و هوای اتاق هماهنگ باشد. رنگ های خنثی برای اکثر فضاها مناسب هستند و رنگ های روشن تر می توانند فضاهای کوچک را بزرگتر جلوه کنند. آبی و سبز سرد رنگ، دکوراسیون آرام و ملایمی خلق می کند درحالی که قرمز تند یا رنگ های طلایی می تواند فضاهای بزرگ را صمیمی تر نشان دهند. موکت های نقش دار با رنگ های تیره، آلودگی و لکه ها را نشان نمی دهند و می توانند فضا را لوکس تر کنند.

 

فیبر و الیاف موکت

با خود تصمیم بگیرید الیاف مصنوعی را می خواهید استفاده کنید یا طبیعی. اولویت انتخاب جنس موکت، پشم است و اغلب گرانتر و پر هزینه تر هم هست.

دو نوع پرز برای موکت وجود دارد: پرز بریده شده و تکه ای، پرز حلقوی و یا ترکیب هر دو. پرزهای بریده به علت پرزهای صاف و قائم خود ظاهر رسمی تری دارند. در پرز حلقوی، الیاف به شکل حلقه ای و  پشت سر هم قرار دارند و سطحی نرم و صاف را به وجود می آورند.

نیاز به مراقبت و نگهداری کم

نوعی از موکت را انتخاب کنید بتوانید به سادگی از آن مراقبت کنید. با داشتن کودکان و همینطور حیوانات خانگی بهتر است از موکت هایی که به لکه مقاوم هستند و کمتر کثیف می شوند استفاده کنید.

استفاده از لایه اضافی موکت را فراموش نکنید، این لایه قدرت، مقاومت و نرمی بیشتری به همراه دارد. همچنین این لایه دوام و ماندگاری موکت شما را بالا برده، ساییدگی و پارگی را کاهش می دهد و خانه شما را عایق می کند و در جذب صدا تاثیرگذار است.

انواع  تاثیراتی که موکت بر فضای خانه دارد!؟

تاثیر موکت تیره در فضای غذاخوری می تواند لکه های مواد غذایی را بپوشاند و فضای بزرگ را کمی صمیمی تر جلوه دهد. ار موکت با دوام استفاده کنید تا در مقابل پایه های صندلی و جابجایی مکرر آنها دچار مشکل نشود.

 

برای اتاق خواب از موکت هایی استفاده کنید که حس گرمی و راحتی ایجاد کند. موکت با رنگ در برابر وسایل و سرویس تک رنگ، هماهنگی و جلوه خوبی ایجاد می کند. پرزهای برید شده رسمی بوده و با سبک سرویس خواب همخوانی بیشتری دارد.

 

موکت با پرزهای بلند، ظاهری ژولیده بوجود می آورد که در زیر پا حس خیلی خوبی ایجاد می کند. این نوع موکت معجزه ای هستند که کثیفی و آلودگی را پنهان می کنند. پس مطمئن باشید که به خوبی از این موکت نگهداری و محافظت می کنید.

 

موکت طرحدار و رنگی راهرو و پله ها را تبدیل به شاخص مهمی در دکوراسیون منزل می کند. موکتی را انتخاب کنید که ساییدگی و فشار قدم های پا در اثر بالا و پاببن رفتن پله ها را تحمل کند. موکت برای پله باید ضخامتی داشته باشد که در لب پله امکان تا شدن و فرم گرفتن را داشته باشد.

 

فضایی صمیمی با موکت در دکوراسیون خانه

وقتی پای روی کف سرد خانه می گذارید چه احساس دارید؟ طراحی داخلی کار ساده ای نیست و گاهی هزینه های هنگفتی نیز برای آن پرداخت می شود. کفپوش ها مهم ترین المان در طراحی کف ساختمان هستند که روی کل دکوراسیون تاثیر می گذارند. اگر به دنبال احساس راحتی و صمیمیت بیشتری هستید کف خانه را گرم و نرم نگه دارید. به خصوص وقتی سیستم گرمایش از کف نصب نشده باشد حتما خرید موکت پرز بلند برای اتاق خواب توصیه می شود. باور کنید هیچ چیز بدتر از پای گذاشتن روی موزاییک های سرد پس از بیدار شدن از خواب نیست.

سخن اخر

موکت در دکوراسیون خانه یکی از اصلی ترین عناصر است با توجه به دوام زیاد و ماندگاری موکت ها بهتر است از قبل در مورد طرح و نقش آن تصمیم بگیرید. با خرید موکت جدید حس و حال خانه هم عوض می شود شاید بد نباشد برای سال جدید، تغییراتی نوین در منزلتان ایجاد کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :