سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده

موکت ظریف مصور

ویژگی های موکت مرغوب:

. وزن موکت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تاثیرگذار بر روی کیفیت موکت، وزن موکت است. سنگین‌تر بودن موکت بر هر متر مربع می‌تواند نشان‌دهنده دوام و ماندگاری بالاتر موکت باشد چرا که وزن بیشتر موکت بدین معنی است که قطر هر رشته موکت و تراکم رشته‌ها در هر متر مربع بیشتر است. این دو عامل موجب ایجاد ساختار مقاوم‌تر در موکت می‌شوند. اما باید توجه کرد که سنگین‌تر بودن موکت در صورت کارشکنی برند تولید کننده، می‌تواند به دلایل دیگری غیر از تراکم بالای رشته‌ها و قطر بیشتر آن‌ها باشد که در آن صورت سنگین بودن آن تاثیری بر کیفیت موکت ندارد.

. تراکم موکت: تراکم موکت در واقع نشان دهنده میزان نزدیکی محل قرار گیری رشته‌های موکت است. این مورد فقط در موکت‌های تافتینگ قابل سنجش است. در موکت‌های نمدی به دلیل اینکه موکت‌های نمدی به صورت رشته‌ای تولید نمی‌شوند، تراکم موکت از روی وزن آن قابل تشخیص است. در مقایسه دو نمونه موکت که الیاف بکار رفته در آن‌ها و دیگر ویژگی آن‌ها یکسان است، موکت با تراکم بالاتر، با دوام‌تر و ماندگارتر است.

. پیچش الیاف: هر رشته موکت از به هم تنیده شدن (پیچش) چند رشته از الیاف شکل می‌گیرد. تعداد دفعاتی که این رشته الیاف به یکدیگر تنیده می‌شوند، اصلی‌ترین شاخصه در کیفیت موکت است. هرچه تعداد پیچش‌ها بیشتر باشد. قابلیت ارتجاعی موکت بیشتر و به همین ترتیب دوام آن بیشتر است.

. نوع الیاف موکت:بعد از میزان تراکم و میزان پیچش الیاف یک موکت، به نوع الیاف بکار رفته در ساختار موکت می‌رسیم که در تعیین میزان کیفیت موکت بسیار تاثیرگذار است. پلی‌آمید، پلی استر و پلی‌پروپیلن از جمله محبوب‌ترین موادی هستند که در ساختار انواع موکت‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این الیاف مشخصه‌های خاص خود را دارند و در شرایط محیطی و کاربردی متفاوتی، انتخاب بهتری هستند.

. نوع بافت موکت و استایل آن: آخرین شاخصه‌ای که باید در زمان خرید موکت به آن توجه کنید. نوع شکل‌گیری موکت است. موکت‌ها به روش‌های متنوعی تولید می‌شوند. که این روش تولید در طرح آن و در نوع بافت آن تاثیرگذار است. از همین رو بعضی از انواع مختلف موکت نسبت دیگر انواع آن ویژگی‌های خاصی داشته و برای کاربردهای تخصصی تولید می‌شوند. به طور مثال موکت‌ تافتینگ یا موکت پرز بلند که به صورت لوپ تولید می‌شود، دوام بسیار بالایی نسبت به دیگر انواع موکت‌های تافتینگ دارند، اما شاید بسیاری از افراد طرح‌های این نوع موکت را که به دلیل روش تولید، به گونه‌‌ای خاص هستند، دوست نداشته باشند. از طرف دیگر موکت‌های تافتینگی که پرزهای آن بسیار بلند باشند، حس نرمی لذت بخشی را ایجاد می‌کنند. اما به دلیل طول بلند هر رشته و خم شدن آن به مرور زمان، از دوام بالایی برخوردار نیستند.

برند ظریف مصور در طول سال‌های فعالیت خود همواره تلاش کرده تا موکت‌های خود را در بالاترین کیفیت تولید کند. تنوع در روش‌های تولید موکت به همراه تنوع در الیاف بکار رفته و همچنین طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، ظریف مصور را در جلب نظر تمامی مخاطبان با هر سلیقه و نیازی موفق کرده‌است.

فروشگاه مای دکوری با افتخار سال ها نماینده رسمی فروش موکت ظریف مصور در سراسر ایران بوده و آماده ارایه خدمات فروش، ارسال و نصب این محصول می باشد.

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :