سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

پاراوان

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

پاراوان | خرید پاروان | قیمت پاراوان

امروزه دکوراسیون داخلی یکی از مباحث و موضوعات مهم برای خانه ها و ساختمان هاست و افراد زیادی در این زمینه فعالیت  می کنند. دکوراسیون داخلی دارای نکات زیادی است و محصولات زیادی به آن مرتبط هستند. یکی از محصولاتی که با مبحث دکوراسیون داخلی پیوند خورده  است، پاراوان است.

خیلی از شما پاراوان را می شناسید و خیلی ها هم نمی شناسید. پاراوان در واقع نوعی پارتیشن است که برای تفکیک فضا و جداسازی استفاده می شود. حتما شما تا به حال به اداره هایی رفته اید و ملاحظه کرده اید که بخش های مختلف با یک پارتیشن از هم جدا شده اند. نوعی  از این پارتیشن، پاراوان نام دارد. پاراوان ، پارتیشنی متحرک است که ریشه ای فرانسوی دارد. اگر بخواهیم معادل فارسی ان را بگوییم باید آن را دیوار جداکننده متحرک بخوانیم.

 از پاراوان در جاهای مختلفی مانند منازل، ادارات، بیمارستان ها و هر جا که نیاز به تفکیک فضا وجود داشته باشد استفاده می شود.

پاراوان می تواند عمدتا از چوب ساخته می شود اما بهرحال از مواد دیگری  هم می تواند ساخته شود که بعدا به آنها پرداخته خواهد شد. به طور خلاصه این که پاراوان، محصول و پارتیشنی متحرک است که از طریق آن می توان بخش ها را از هم منفک کرد. اگر فیلم های مرتبط با خبرنگاری و اداره پلیس  یا بیمارستان  را دیده باشید به خوبی می فهمید که پاراوان چیست و چه کاربردی دارد.

در زیر به انواع پاراوان پرداخته شده است.

انواع پاراوان

پاراوان مانند هر محصول دکوراسیون داخلی دیگر دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها در جای مناسب خود استفاده می شود. در زیر به آنها پرداخته شده است:

1.پاراوان چوبی:

پاراوان چوبی رایج ترین نوع و پرطرفدارین پاراوان است که در جاهای زیادی استفاده می شود. این نوع پاراوان دارای طرح ها و رنگ های زیادی است و می تواند نیاز افراد را به خوبی تامین کند. بهتر است از این پاراوان برای جاهای کم رطوبت استفاده شود. آب می تواند به این نوع پاراوان آسیب برساند. مزیت این نوع پاراوان این است که به راحتی با محیط های مختلف هماهنگ می شودو نیز حس خوب و زیبایی را به محیط می دهد.این نوع پاراوان ها مخصوصا برای منازل بسیار عالی است و جلوه ای زیبا به خانه شما می دهد. از ان می توان به خوبی در نشیمن، اتاق خواب و دیگر جاها استفاده کرد.

2.پاراوان شیشه ای:

حتما در برخی فیلم ها این نوع پاراوان را دیده اید. شما بخشی را می بینید که با شیشه از دیگر بخش ها جدا شده است. شما می توانید درون آن را ببینید اما صدا از ان بیرون نمی اید. این نوع پاراوان ها نیز در نوع خود زیبا هستند. این نوع پاراوان بیشتر برای محیط های ادارای استفاده می شود و باعث زیبایی و هم چنین روشنایی بیشتر محیط می شود.

3.پاراوان ام دی اف :

همان طور که از نام ان نیز مشخص است، این نوع پاراوان از ام دی اف ساخته شده است که نوعی چوب فرآوری شده است. این چوب ها بدون شک مقاومت بیشتری دارند و در برابر رطوبت هم مشکلی ندارند.

خوبی پاراوان ام دی اف این است که ماندگاری بالایی دارد و در جاهای مرطوب نیز قابل استفاده است. برای مثال شما به خوبی می توانید از این پاراوان برای حمام یا آشپزخانه استفاده کنید. قیمت این پاراوان ممکن است از بقیه کمی گران تر باشد.

4.پاراوان فلزی :

این نوع پاراوان ها از فلز ساخته می شوند و در ابعاد و طرح های گوناگونی وجود دارند. خوبی این نوع پاراوان ها استحکام و مقاومت انها در برابر رطوبت و ضربه و فشار است که باعث می شود تا از ان در جاهای مختلفی استفاده شود. باید دقت داشت که خیلی اوقات پاراوان فلزی به صورت ترکیبی از فلز با دیگر چیزها مانند پارچه یا چوب است.

5.پاراوان  پارچه ای :

حتما همه شما تا به حال به خاطر مریضی خود یا دیگران به بیمارستان مراجعه کرده اید و در بخش ویزیت یا بخش ملاقات یا تزریق، پارتیشن های سفید پارچه ای را مشاهده کرده اید که برای جدا کردن بیمار از نگاه دیگران استفاده می شود. این نوع پاروان را پاروان پارچه ای و در بیشتر موارد پاراوان پزشکی می نامند. این نوع پاراوان ها ماندگاری خوبی دارند، به راحتی می توان  آنها را شست ، سبک هستند و نیز آنتی باکتریال هستند. این نوع پاراوان را به راحتی می توان حرکت داد چون چرخ هایی برای آنها قرار داده شده است که به راحتی باعث جابجایی انها می شود. این پاراوان ها را به راحتی می توان جمع کرد و در زمان هایی که نیازی به انها نیست در گوشه ای قرار داد.

نکته : دقت داشته باشید که پاراوان پارچه ای لزوما برای بیمارستان ها استفاده نمی شود و طرح های دیگری نیز از آن وجود دارد که می تواند برای منازل و دیگر جاها استفاده شود.

6.پاراون پی وی سی:

پی وی سی نوعی پلیمر پلاستیکی محکم است که از ان برای ساخت محصولات مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها پاراوان است. خوبی این نوع پاراوان این است که ماندگاری بسیار خوبی دارد، وزن مناسبی دارد و ضد رطوبت است. شما به راحتی می توانید از این نوع پاراوان برای محیط های با رطوبت بالا( مانند حمام یا سرویس های بهداشتی) استفاده کنید ونگران چیزی هم نباشید. این نوع پاراوان را پاراوان پلاستیکی هم می نامند چون بهرحال پی وی سی یا همان پلی وینیل کلرید نوعی پلاستیک است.  

7.پاراوان آکوستیک:

پاراوان آکوستیک یکی دیگر از انواع پاراوان است که عایقی عالی برای صدا است و می توان به خوبی از ان در ادارات و جاهای شلوغ استفاده کرد.

دقت کنید که این نوع تقسیم بندی از نظر جنس پاراوان بود . اگر از لحاظ ظاهاری بخواهیم پاراوان را تقسیم  بندی کنیم باید آن را به پاراوان ساده، پاراوان مشبک، پاراوان چند جداره، پاراوان تصویری(چاپی) ، پاروان حصیری، پاراون حکاکی شده و دیگر موارد تقسیم بندی  کرد.

خرید اینترنتی پاراوان

پاراوان را مانند هر محصول دیگری می توان به صورت اینترنتی خریداری کرد. شما می توانید پاراوان مورد نظر خود را در ابعاد لازم از سایت های معتبر خریداری کنید.

خوبی خرید اینترنتی در این است که وقت بسیار کمتری از شما گرفته می شود. شما به راحتی وارد سایت مورد نظر خود شده ، انواع محصولات پاراوان را مشاهده می کنید و سپس انتخاب خود را انجام می دهید. محصول به سرعت برای شما فرستاده می شود و شما می توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

خرید اینترنتی دقت شما را بالاتر می برد چون شما به خوبی تصاویر محصولات و نیز مشخصات آن را به خوبی مشاهده می کنید. شما می توانید ویژگی ها و قیمت انواع محصولات را با هم مقایسه کنید و در اخر بهترین تصمیم بگیرید.

شما می توانید از نظرات موجود در سایت و نیز مشاوره های آنلاین سایت های فروش بهره مند شوید تا خرید بهتری داشته باشید. به طور کلی خرید اینترنتی پاراوان، کار خرید شما را آسان تر می کند.

یکی از جاهایی که شما می توانید خرید اینترنتی پاراوان را از طریق ان انجام دهید، سایت مای دکوری است.

 

مزایا و معایب پاراوان

اما پاراوان چه مزایا و معایبی دارد. در زیر به این موارد اشاره شده است.

مزایای پاراوان :

1.تفکیک فضا :

مهم ترین مزیت پاراوان این است که از طریق آن می توان فضاها را منفک کرد و بخش بندی مناسبی را انجام داد. شما می توانید به خوبی یک فضا را با پاراوان ها از هم جدا کنید یا این که بخش خاصی را با پاراوان برای خود در خانه یا اداره یا جای دیگر ایجاد کنید. شما می توانید با استفاده از پاراوان، برای خود حریم خصوصی مناسبی در خانه یا اداره یا دیگر جاها ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

2.زیباتر کردن فضا :

علاوه بر تفکیک و جداسازی، پاراوان به خاطر طرح ها و رنگ های مختلفی که دارد می تواند دکوراسیون داخلی را زیباتر و جذاب تر کند. دقت داشته باشید برای انتخاب پاراوان مناسب باید به پارامترهای دکوراسیون توجه کنید.

3.قابلیت جابجایی راحت :

پاراوان را به راحتی می توان جابجا کرد و از جایی به جای دیگر برد. پاراوان را دیوار متحرک جداکننده می خوانند پس به راحتی حرکت می کند. این محصولات وزن چندانی هم ندارند و در نتیجه برای جابجایی آن دچار زحمت نخواهید شد.

4.پوشاندن عیوب یک مکان:

از دیگر مزیت های پاراوان این است که با استفاده از ان می توانید به راحتی عیوب منزل یا دیگر جاها را بپوشانید.

5.راحتی در تمیزی: شما می توانید به آسانی پاراوان ها را تمیز کند. پاراوان های پی وی سی و ام دی اف که در بیشتر موارد نیاز به تمیز شدن ندارند و دیگر پاراوان ها را نیز به آسانی و در زمان کم می توان تمیز کرد. با همین محلول های رایج هم می توان پاراوان را تمیز کرد.

معایب پاراوان

واقعا عیب خاصی برای پاراوان به صورت کلی نمی توان نام برد. هر کدام از انواع پاراوان به هر حال ممکن است دارای عیب هایی باشند اما خود محصول پاراوان دارای عیب خاصی که قابل گفتن باشد نیست. 

عوامل موثر بر انتخاب پاراوان

بهر حال در انتخاب پاراوان، عواملی موثر هستند. در زیر به این عوامل اشاره شده است :

1.نوع پاراوان :

بهرحال نوع پاراوان در انتخاب موثر است. شما باید ببینید که کدام نوع از پاراوان برای دکوراسیون داخلی شما مناسب است. برای مثال شما نباید از پاراوانی که از چوب طبیعی ساخته شده است برای مکانی مرطوب استفاده کنید. برای محیط های شلوغ شما باید از پاراوان هایی که عایق صدای خوبی هستند استفاده کنید.

2.نوع محیط :

کارکرد پاراوان باید با نوع محیط مناسب باشد. برای بیمارستان شما باید پاراوانی پارچه ای و آنتی باکتریال داشته باشید و برای منزل باید پاراوانی زیبا و جذاب را خریداری کنید. وسایلی که در محیط وجود دارند باید با نوع پاراوان از لحاظ رنگ و ترکیب، تناسب داشته باشند.

3.کیفیت پاراوان :

از دیگر عواملی که روی انتخاب پاراوان تاثیر می گذارد، کیفیت ان است. یادتان باشد که کیفیت را فدای قیمت نکنید و همواره پاراوان های باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید تا بتوانید سالها از ان استفاده کنید.

 

قیمت پاراوان

اما قیمت پاراوان چگونه است و به چه عواملی بستگی دارد. در زیر به این موارد اشاره شده است:

1.نوع پاراوان :

بهر حال برخی از پاراوان ها مانند پاراوان ساخته شده از چوب های گران  یا ام دی اف گران تر از بقیه هستند و این بسیار طبیعی است. برخی از پاراوان ها هم ارزان تر هستند.

2.کیفیت پاراوان :

هر چقدر که کیفیت یک پاراوان بیشتر باشد قیمت ان هم بالاتر خواهد رفت و شما باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید. حتما سعی کنید پاراوان های باکیفیت خریداری کنید تا مجبور نشوید برای تعمیر یا تعویض ان هزینه کنید.

3.مارک پاروان :

برخی پاراوان ها مدل های بالاتری دارند. هر چقدر که مارک و برند یک پاروان شهرت بیشتری داشته باشد مسلما قیمت آن هم بالاتر است. برندهای خارجی بدون شک دارای قیمت بالاتری هستند. در داخل ایران نیز برندهای مشهورتر قیمت بیشتری دارند.

خرید پاروان از مای دکوری

اگر به دنبال جایی هستید که بتوانید پاروانی باکیفیت و با قیمت مناسب را خریداری کنید می توانید روی مای دکوری حسابی ویژه باز کنید. سایت معتبر مای دکوری سالهاست که در حال عرضه  و فروش محصولات دکوراسیون داخلی است و پاراوان یکی از انهاست.

شما می توانید انواع پاراوان ها را در این فروشگاه آنلاین و معتبر پیدا کنید و گزینه مورد نظر خود را در میان آنها پیدا کنید و سپس آن را خریداری کنید. محصولات مای دکوری همگی دارای کیفیتی خوب هستند و نیز قیمت مناسبی دارند. تخفیف های مناسب مای دکوری از هزینه خرید مشتریان می کاهد.

محصول شما بلافاصله پس از سفارش برای شما ارسال می شوند. در هر کجای ایران که باشید محصول برای شما ارسال خواهد شد و از این لحاظ خیال شما می تواند کاملا راحت باشد. در کنار این مزیت ها ، مای دکوری خدمات پس از فروش بسیار خوبی نیز ارائه می دهد. اگر مشکلی برای محصول شما پس از خرید پیش بیاید کافی است تا با مای دکوری  تماس بگیرید تا به سرعت برای رفع آن اقدام شود.

مای دکوری همواره دنبال رضایت مشتری خود است.

10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()