سبد خرید 0

کیفیت موکت ظریف مصور

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 6 دی 1398 در ساعت 20 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

موکت ظریف مصور

کارخانجات ظریف مصور از سال های دهه 60 هجری فعالیت خود را در ایران و در زمینه پوشش کف آغاز کرد و سال 1370 توان خود را بر روی تولید موکت و انواع پوشش های بافتی گذاشت. در چند سال اخیر شرکت ظریف مصور تولیدات بخش چمن مصنوعی را نیز به سبد کالاهای تولیدی خود افزود و در بین تولیدکنندگان پوشش های کف دست برتر را از آن خود کرد. در ادامه توضیحاتی را در مورد مشخصات محصولات تولیدی این کارخانه ارائه می نماییم.

موکت نمدی

یکی از اولین تولیدات شرکت موکت ظریف مصور ، موکت نمدی می باشد. موکت های نمدی تشکیل شده از یک لایه بافت می باشند و لایه دیگری را همراه خود ندارند. اینگونه موکت ها ضخامتی حدود 5 تا 8 میلیمتر دارند که بیشتر برای استفاده  به عنوان عایق حرارتی ، صوتی و یا مکان هایی که تردد بالایی ندارند کاربرد دارند.

ظرح های این نوع موکت به چند دسته تقسیم بندی میشوند که عبارتنداز: ولور یا داغی _ سوزنی _ چاپی

1_ ولور یا داغی:

موکت ولور نوعی موکت که یا بدون طرح و یکدست صاف میباشد و یا بافت آنها توسط دستگاه پرس گرم (مزین به نقش های داغی) ایجاد میگردد. اصولا موکت نمدی به دلیل تراکم پایین تر نسبت به موکت های دیگر ، از عمر مفید کمتری نیز برخوردار است. دلیل این امر هم تراکم پایین و کوبیده و متراکم نبودن الیاف موکت ولور ظریف مصور میباشد.

البته این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشیم که در میان موکت های ولور موجود در بازار ، موکت ولور ظریف مصور از جمله موکتهای با کیفیت بالاتر نسبت به همرده های خود می باشد.

موکت ظریف مصور

2_سوزنی:

نوعی دیگر از موکت ظریف مصور موکت سوزنی می باشد ، این نوع موکت مدل های مختلفی دارد که یکی از آنها تماماً بافت (اصطلاحاً سوزنی) با پرز های کوتاه می باشد (مثل مدل کبریتی). نوعی دیگر ترکیب زمینه موکت ولور با طرح سوزنی می باشد. طرح سوزنی در موکت ها اصطلاحاً به موکتی گفته می شود که طرح و نقش در آن توسط سوزن از دل موکت کمی بیرون کشیده میشود. موکت ظریف مصور طرح سوزنی از لحاظ عمر مفید کمی بهتر از موکت های ولور می باشند و دلیل این امر هم تراکم بالاتر و جنس الیاف این نوع موکت می باشد.

موکت ظریف مصور

3_چاپی:

یکی از انواع موکت نمدی ، موکت چاپی ظریف مصور می باشد. این نوع موکت با تراکم بالاتر نسبت به دو مدل دیگر موکت نمدی ، از طول عمر و مقاومت بالاتری برخوردار است. نوعی موکت ولور با تراکم بالا که توسط دستگاه چاپ مخصوص ، نقش و طرح دلخواه بر روی آن ایجاد میشود را موکت چاپی می نامند. یکی از طرح های بسیار پر طرفدار موکت چاپی ، موکت طرح پارکت می باشد که در چند سال اخیر از جایگاه ویژه ای در بین انواع موکت های چاپی برخوردار گشته است.

در حال حاضر تمامی موکت های ظریف مصور در فروشگاه اینترنتی مای دکوری در حال عرضه میباشد.

موکت ظریف مصور

موکت تافتینگ

یکی دیگر از تولیدات  موکت ظریف مصور ، موکت تافتینگ می باشد که به همراه لایه اصلی موکت دارای یک لایه اضافی در زیر موکت هستند که باعث میشود این نوع موکت از لحاظ عایق بهتر عمل کند و نرمی خاصی را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد. لایه اصلی این موکت کمی ضخیم تر از موکت های نمدی است و همین امر باعث ایجاد آرامش بیشتر برای مصرف کننده میگردد. موکت تافتینگ ظریف مصور که اصطلاحاً موکت پرز بلند نیز نامیده میشوند از تنوع زیادی برخوردار است و علت این تنوع هم در نوع بافت و طرح های کار شده بر روی آنها می باشد. ما در این مقاله سعی میکنیم کمی از مشخصات و تفاوت های موکت ظریف مصور را بازگو کنیم.

1-موکت تافتینگ (مسکونی):

این نوع موکت از الیاف بلندتری نسبت به سایر موکت های موجود در بازار بهره میبرد و از نرمی و راحتی بیشتری برخوردار است. از کف این موکت رشته های الیاف بافته شده تا ارتفاع 1 الی 4 سانتیمتر ادامه دارد و تا اندازه مشخص(که همان 1 الی 4 سانتیمتر میباشد) رسیده و در آن ارتفاع قطع میشوند که اینکار از نظر مصرف کننده حجم و تراکم بافت موکت را افزایش میدهد و راحتی را نیز برای مشتری به همراه دارد. در برخی از این موکت ها نقش هایی توسط دستگاه چاپ و در بعضی دیگر طرح و نقش توسط الیاف با رنگ های متفاوت ایجاد میگردد. پیشنهاد ما برای منازل و محیط هایی که به راحتی مضائف احتیاج دارند موکت ظریف مصور تافتینگ میباشد.

موکت پرز بلند

2_موکت تافتینگ(اداری-تجاری):

نوعی دیگر از موکت تافتینگ ظریف مصور را در رده پر ترددها میتوان یافت. این نوع موکت تافتینگ علی رغم تراکم بالا در بافت ، در الیاف خود نیز دارای تراکم بالایی هستند و در اکثر این موکت ها شکل بافت آنها متفاوت با نوع مسکونی موکت تافتینگ میباشد به طوری که الیاف از سطح اصلی شروع شده و تا ارتفاع دلخواه بالا میروند و در این هنگام برخلاف موکت های مسکونی که الیاف قطع میشدند ، در این موکت الیاف دوباره به سطح اصلی باز میگردند و با بافت جدید دوباره به سطح اصلی موکت می رسند. این نوع بافت موکت ، با تراکم بالا و تراکم الیاف بسیار بالاتر نسبت به موکت تافتینگ مسکونی باعث ایجاد مقاومت بیشتر و طول عمر طولانی تر نسبت به سایر موکت های ظریف مصور می شود.

کارشناسان فروشگاه اینترنتی مای دکوری موکت تافتینگ (تجاری) ظریف مصور را بیشتر برای محیط های تجاری و اداری توصیه می کنند.

موکت اداری

شما می توانید تمامی مدلهای موکت ظریف مصور را از فروشگاه اینترنتی مای دکوری با قیمت بسیار مناسب تهیه نمایید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :